Liikuvad "munad" seljapiirkonnas 25.02.05 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere.

Mul on tihti probleeme, lühiajaliste seljavaludega. (töötan põhiliselt istudes, sundasendis) Seekord tundsin pärast seljavalu, et seljale, veidi allpool taljejoont on tekkinud kahele poole selgroogu kaks munakest-läbimõõduga 1-2 cm-t. Nad on liigutatavad ja valu ei tee.(väljaarvatud see, et ma neid tahtmatult katsun,liigutan ja sellest on see koht veidi tundlik ja tuim). Kui medõde neid katsus ja vaatas, teatas, et nad on teise kujuga kui lümfisõlmed, kuid midagi ohtlikku nad olla ei tohiks-kuid mis nad siis on ja kas nad jäävadki mulle sinna ja kas on vajalik arstile nende näitamine. (muud probleemi, peale selle et ma mõtlen et nad võivad ohtlikkud olla, nad praegu mulle ei tekita) Nad on tuntavad ainult katsudes, välja nad ei paista.

Teid ette tänades

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Olete jätnud saladuseks oma vanuse ja soo. Oletan, et vaevuse põhjus võib olla seesama seisund mida kirjeldasin mõned küsimused eespool. Ehk müofastsialgia, mille puhul tekivad lihaspingesõlmekesed, millest kiirgub ka valu. Abi on lihaspingekollete massaazist, venitusharjutustest ja tööl olles teha ka iga 1-2 tunni tagant mõnde minutid venitusharjutusi. Kui asi on ebaselge soovitan nõu pidada arstiga.
Head tervist soovides
Madis Veskimägi

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Perearst

Kolestorool

Olen 63 aastane südamehaige. Mul on kolestorool 7,6. Tahks teda mida ma tohin süüa ja mida ma ei tohi.

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere
Loomsed rasvad, täispiim, munad need on toiduained mida tuleks piirata. Kui olete tõesti südamehaige, siis kaaluksin kolesterooli alandava ravi määramist.
Head tervist soovides Madis ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: