ootamatu terviserike? 20.01.04 / Perearst

Külastaja küsib:

Lp dr Veskimägi,
Püüan kirjeldada juhtunut, mis tundub kui halb unenägu ja palun Teie nõuannet, mida teha-arvata. Millise arsti poole pöörduda? Abikaasa istus hommikusöögilaua taga, kui läksin teda embama. Ta rind, pea ja käed vajusid raskelt, otsekui aegluubis minu käte alt lauale. Tõstsin ta ülakeha laualt üles, tooli seljatoele toetuma ning ta pea vajus taha, nägu ilmetu ja lõtv. Hoidsin ta pead ja asetasin selle otseks, rääkides temaga valju häälega ja pärides hirmunult, mida ta tunneb, a'la kas on halb, valus jms. 4-5 sek (või kauem?), kui suudan seda adekvaatselt meenutada, puudus tal igasugune reaktsioon. Seejärel ta virgus, imestas, et nuga-kahvel olid põrandal, tõstis need krapsakalt üles ja avaldas mu ehmunud ja ähmis oleku üle siirast imestust. Enesetunne oli tal oivaline, kõne ja mälu jms suurepärased; ei valu, pearinglust ega muud. Juhtunust ei mäletanud ta muud kui seda, et mina olevat teda lauale surunud?! Oli see minestamine? Miks? Mis seda põhjustas? Kas olin surunud tahtmatult tal mingi soone-närvi jms peale? Jälgin ta enesetunnet päeva jooksul - kõik on korras. Südamega ei ole probleeme olnud. Kõrgvererõhu ravimeid võtab aeg-ajalt, vastavalt arsti korraldusele. Hommikul ei olnud ta mingeid ravimeid tarvitanud. Kasutab peamiselt organismi tugevdavaid loodustooteid, viimasel kuul on nendeks olnud Linolive ja küüslaugukapslid.
Mehe vanuseks on 70 aastat, tervis ja enesetunne väga hea - kogu elu spordiga tegelenud, füüsiliselt aktiivne, kaal normis. 2 aastat tagasi põdes 12-sõrmiku haavandtõbe, mis sai arstimite ja dieediga välja ravitud.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Mõistatn Teie muret. Oletan tõenäolisema põhjusena ajuvereringe mööduvat häiret, arstide keeli ka peaaju transitoorne isheemia. Selle hoo ajal võib olla sarnane haiguspilt, mis möödub minutitega. Soovitan nõu pidada perearsti ja neuroloogiga. Ei saa ka hästi aru, mida tähendab vererõhuravimite tarvitamine aeg-ajalt. Kui on haigus diagnoositud võetakse ka ravimeid regulaarselt, vahet ei tohiks kuidagi sisse jääda.
Head tervist soovides Madis Veskimägi

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Perearst

süda

Tere,
viimasel ajal olen hakanud muret tundma oma südame pärast. Südamest käib ootamatu jõnks või nagu nõrkus läbi, mis kandub sekundi vältel üle kogu keha-kuulmine hägustub ja minestamislaadne ...

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere
Arvan, et probleemi põhjuseks on üksikud vahelöögid ehk ekstrasüstolid südametöös. Ka kõige tervemal südamel on need normaalseks nähtuseks, neid võib esineda minutis isegi 2-3 vahelööki. Neid ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: