seljavalu alaseljas 28.11.03 / Perearst

Külastaja küsib:

olen 30-aastane kahe lapse ema ja tunnen juba ammu, et käimisel hakkab vasakult poolt selg valutama. tuim valu tekib umbes peale 15-minutilist kõndi. kui sellest mitte välja teha ja edasi kõndida, siis hakkab valutama see koht, kust vasak jalg hakkab, see murdekoht. mul on lapsena olnud vasaku neeruga probleeme. nüüd on see valu hakanud tekkima tugevamalt ja iga päev. mis see olla võiks, ons see neeruvalu või mis?

janne

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Neer ei ole seal kust jalg hakkab. Oletan, et tegemist on müofastsiaalse valuga, so esineb lihaspinge valulik kolle, millest kiirgub valu jalga. Seisundit täpsustab ikka arst, raviks ise kasutan edukalt blokaadisüste.
Head tervist soovides Madis Veskimägi