algav viirusteperiood 15.09.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 6.aastase tütre ema.Muret teeb lapse suur vastuvõtlikkus haiguste suhtes.Oma 6-e eluaasta jooksul on ta korduvalt nakatunud kõikvõimalikesse
liikvel olevatesse viirustesse(gripp,adeno jt.),lisaks on sellega kaasnenud mitmel korral kopsupõletik,pikaajaline kõrge palavik.Lasteaeda pole teda pannud,kuid oleme käinud mitmetes lasteringides.(vähemalt üritanud)Iga kord on see lõppenud mõne tõsisema haigestumisega.Kui teised lapsed tema ringis on põdenud viiruse paari päevase palaviku,nohu ja köhaga läbi,siis meie lapsel on haigus alati avaldunud väga ägedal kujul.Me ei julgegi enam osa võtta migitest lasteringidest.Järgmisel aastal aga tuleb kooli minna!Hirmuga mõtlen algavale sügisele ja ka sellele hoiatusele tervisekaitse org. poolt mis 11.09."Postimehes" oli trükitud.Millest võib tuleneda selline vastuvõttlikkus ja mida ma saaksin teha ,et last tugevamaks muuta?Kas on mõtet last kuskile lasteringi vedada ,kui on väga tõenäoline,et see peagi jälle mõne haigusega lõppeb.(tuulerõuged veel põdemata)Mõni lapsevanem on väitnud,et selline haigustega võitlemine peaks nagu organismi tugevdama ja immuunsust tõstma aga mina seda arvamust küll ei jaga.
Ehk annate nõu,mida peaksin tegema!
Tänan!
Erin

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere Erin
Mõistan Teie muret. Kui laps on haige, on ema seda mitmekordselt, eriti kui haigused on nii sagedased.
Arvan, et laps vajab süvendatud uurimist laste osakonnas. Esmajärjekorras tuleks uurida lapse ninaneelu, äkki on seal kurikuulus adenoid. Uurida ka ninahingamist, kõrvu nii vaatluse kui tümpanomeetriga. Infi võib anda ka allergiatestid, hingamise uuring ( spiromeetria, bronhide tundlikuse-lõõgastumise uuring ravimi mõjul). Loomulikult täisvere analüüs ja verevalem, pissiproov, hammaste mandlite seisund jne jne.
Kui kõik on korras, vähemalt uuringute alusel siis tuleks last kindlasti vaktsineerida igaastaselt gripi vastu, võimalik et ka kopsupõletiku vastu. Alati on kasu karastamisest. Üle oleks vaja vaadata lapse toitumine, kuidas on lood vitamiinidega.
Kui ka see ei taha anda tulemust, siis võib olla variant, et üks laps ongi veidi haiglasem. Kuid see on õnneks mööduv, laps kasvab sellest east välja.
Loodan, et saite terake kasu, mida nüüd võiks ette võtta. Esimene käik kindlasti perearsti vastuvõtule, sealt algabki kõik edasine.
Head tervist soovides Madis Veskimägi

Kas see arutelu oli kasulik? Teie arvamus võeti arvesse.

Nõuanded teemal: Perearst

Süda

Käisin esmaspäeval ekg koormustestil. Jõudis kesta 10 minutit, katkestati. Vererõhk tõusis testi käigus 202/100 ,tahhükardia, pulss 160, väsimus ja tugev surve peas. Peale testi puhkasin 5 minutit, kuid ...

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere !
Haigust diagnoosib ja ravib vaid arst, kes saab haiget vahetult näha ja uurida. Saan piirduda soovitusega teha koostööd oma arstiga. Alati ei õnnestu kohe haigust diagnoosida, siis jälgitakse ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: