Hemorroidid 18.06.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere, päraku ümbruses on tekkinud paar punni. Istuda on veidi ebamugav ja ükskord tuli ka verd. Hommikuks nagu oleks need punnid kadunud (nagu oleksid sissepoole tagasi tõmbunud), kuid õhtuks on nad tagasi (on küllaltki istuv töö). Olen sünnitanud 3 last. Erialaarstile veel jõudnud pole, kasutan haimaksaõliga küünlaid PREPERATION H. Soovin teada, et kui need punnid kadunud pole, siis millal võib korrata neid küünlaid (seni, kuni arstile jõuan)? Küünlaid jätkub 5-6 päevaks.
Ette tänades
L.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Teie vaevus on omane nii nagu ise märgite, hemorroididele. Seda seisundit soodustab istuv töö, vibratsioon, ka eelnevad sünnitused, kalduvus kõhukinnisusele. Esmaabiks soovitan külma kompressi piirkonda ( abi on ka marli sisse mässitud jääkuubikust) ja lamamisest. Erinevad raviküünlad pehmendavad väljaheidet ja tuimestavad limaskesta. Enamus inimesi põeb oma elu jooksul 2-3 korda ägedat hemorroidi. Kui aga vaevus on püsivam, on vajalik pärakuarsti konsultatsioon ( Tallinnas) või kirurgi konsultatsioon. Raviks kasutatakse skleroseerivaid süste või lõikust.
Umbes sarnasele küsimusele olen ka eespool vastanud, soovitan vastatud küsimusi sirvida.
Head tervist soovides Madis Veskimägi