Süstimine 29.05.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Süstin endale ravimit kõhu naha alla. Olen saanud erinevaid õpetusi, kuid täielik selgus puudub. Palun kirjutage, mis on vahet nahaaluse ja nahasisesel süstimisel. Kuidas neil vahet teha.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tervist
Ei oska arvata, mis ravimit te endale kõhu naha alla süstite. Oletan , et selleks võib olla insuliin. Kui nii, siis meelespidamiseks, et kõhupiirkonda süstitakse üldjuhul lühitoimelist insuliini. Vastus teie küsimusele. Nahasisese süsti puhul viiakse süstlanõel paar millimetrit nahasisse ja manustatakse ravim. Naha pinnale tekib väike kubel, nn sidrunikoore fenomen. Seda kasutatakse näit kopsuproovil. Nahaaluse süsti korral viiakse nõel u 10 mm naha sisse ja manustatakse ravim ( näit insuliini süstimisel)
alati kui midagi ebvaselget, soovitan asja täpsustada ka oma raviarstiga.
Head tervist soovides Madis Veskimägi

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Perearst

Tuberkuloosi vaktsineerimine

Olen 9,5 kuise tüdruku ema. Lapsele tehti sünnitusmajas tuberkuloosi vastane süstimine. Tean, et see süstekoht peab minema mädanema ja sel juhul tekib immuunsus. Esimesel lapsel nii oligi.
Praegu ...

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tervist
Oletan, et vaktsineerimisel sattus süstelahus liigsügavale naha alla, kus see kapseldus. Kardan, et niiviisi toimet pärisõieti ei avaldu. Soovitan ühendust võtta perearsti või tuberkuloosiarstiga ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi