kaaluprobleem 16.05.03 / Perearst

Külastaja küsib:

olen 18 tüdruk.olen tegelenud spordiga aktiivselt kogu aeg,erinevate aladega,nagu tennis,korvpall-nendega võistlustasemel,veel ujumine,jalgrattasõit,uisutamine.Treenin 5 korda nädalas,suvel rohkem.Ma ei saagi ilma spordita elada,aga imelikul kombel kaalun 60-61 kg ja olen 165 cm pikkune.Ma ei saa aru,sest ma toitun tervislikult:puuviljad,teraviljatooted,kala liha asemel,vähe magusat,vähesel määral saia.Minu spordisaavutused on väga head.Hommikul söön tavaliselt putru,õhtul peale 7 ei söö,kui siis puuvilju.Aga ikkagi olen ma oma kasvu kohta ülekaalus,küll mitte väga suures,aga siiski.Suvel võtan tavaliselt paar kilo alla.Vanemad ütlevad,et olen lihastes ja sportlik,naiselike kumerustega,aga ma tahaksin kaaluda 55-57kg.Kas oskaksite anda häid näpunäiteid,kuidas kaalus väheneda.Aga mitte mingeid kaalujälgijate menüüsid,sest siis ei jõuaks ma ju treeningutele vastu pidada.
Laura

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere Laura
Enamus naissoo esindajaid pole rahul oma kehakaaluga olgu vanuseks 5 või 85 aastat. Isegi kui kõik on suurepärane lahutab nende ideaalist 1-2 kg mingis suunas. Lugedes Teie kirja koos kehakaalu ja pikkuseandmetega olen täiesti kindel, et kehakaal on ideaalne. Arvutasin kehamassi indeksi ja sain 22. Selle normivahemik on 19-25. Teie kehamassiindeks on seega ideaalne. Arvestades Teie suurt füüsilist aktiivsust silmas pidades ongi häiriva 3-4 kg taga just lihasmass. Arstina jagan Teie vanemate arvamust- kõik on hästi. Kui langetaksite oma kehakaalu kaasneks sellega lihasmassi ja rasvkoe vähenemine. See aga mõjutaks negatiivses suunas Teie sportlike tulemusi.
Kõik on mitte hästi vaid väga hästi.
Head tervist soovides Madis Veskimägi