seenhaigus ninakõrvalkoopas? 09.09.19 / Perearst

Külastaja küsib:

Lugesin Teie vastust ninakõrvalkoobaste seenhaiguse diagnoosimise kohta kompuutriga ja otsustasin ka kirjutada. Kaebasin arstile vahelduvat ninakinnisust külili magades, selili ja püsti olles seda pole. Nohu pole olnud aastaid. 9kuud tagasi tehti rö/üv nägin korraks pilti- üldiselt hallikas, mingit vedeliku nivood polnud. Üle poole aasta hiljem teine arst saatis kompuutrisse ja selle pildi alusel kahtlustatakse seent ja kuna konservatiivset ravi polevat, siis suunati operatsioonile(üldnarkoosis). Aga seda tuleb mitu kuud oodata. Ma väga kahtlen. Ei ole loputatud ega külvi võetud. kuidagi ei tahaks ilma tõelise põhjuseta op-le minna. Kuskil kirjutati, et seen mõjuvat destruktureerivalt luudele ja haigus lõppevat surmaga.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Siinkohal soovitan julgelt küsida teise ja kolmanda asjatundliku nina-kõrva-kurguarsti hinnangut. Minuteada katsutakse ikka ninaneelu vastava endoskoopilise seadmega uurida ja ehk ka pugeda ninakõrvalkoopasse. Kompuutripilt on väga ebamäärane. Ja sentõbi niisama ei teki, seda soodustab tõsine immuunpuudulikkus. Loodan, et seda Teil ei ole, nii on ka tõsise seentõve võimalus väike.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi