jalad 19.04.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,
Pole kunagagi jalad /jalatsipiirkond/ paistes olnud, väsinud küll kiiresti, olen 56aastane ja 188pikk, kaal pisut üle 117kg, Kestnud umbes 1,5 nädalat.
Milles probleem.
Tervitades

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere!
Jalgade turse võib olla tingitud väga erinevatest haigusseisunditest. Näiteks südamepuudulikkus, maksa- ja neeruhaigused, kilpnäärme alatalitlus, jalaveenide või lümfisüsteemi probleemid jne.. Ka teatud ravimid võivad põhjustada turseid jalgadel.
Olemasolevate andmete põhjal on võimatu öelda, millega täpselt tegu on. Soovitan Teil kindlasti külastada oma perearsti ja lasta teha diagnoosi täpsustamiseks uuringud.
lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst