Paistetus kätes ja üle keha 17.12.17 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere mul on selline probleem elan Kreekas ja on üks laps kasutan beebipillie ka aga käed on kuidagi paistes sõrmed just . Soola ei soo väga kastmeid aga küll . Suvel oli kuumaga ka jalgadega probleem ,aga probleemiks olid valed jalatsid . Kasutasin järgnevalt ortopeedilisi jalatseid . Kas on asi toidus vere proovid on korras .

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Mõtlen mitmele liigeshaigusele, üks neist on reumatoidartriit. Eriti iseloomulik on hommikune liigesjäikus sagedamini sõrmeliigestes, just need mis asuvad labakäepoolse ja keskmise sõrmelüli vahel. Liigesjäikus võib kesta veerand tundi kuni mitu tundi. Liigestruse aga võib olla püsiv.
Haigust diagnoosib Teid reaalselt nägev arst, tehakse veel mitmeid analüüse, SR, RF, UA, CCP, Borrelia IgG ja IgM. Arst saab hinnata veel teisi haigusi, mille sümptomiks ehk tunnuseks on liigesturse.
Seniks võiks proovida ibuprofeni, 400 mg tableti efekti.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi