Peavalud pikka aega 28.10.22 / Peavalu

Külastaja küsib:

juba pikemat aega (täpset aega ei oskagi määratleda) vaevavad mind peavalud - enamasti sellised nõrgad, aga sellegi poolest on need üsna häirivad. Koos peavaluga on kaasnenud ka üleüldine väsimustunne ja nõrkus (et mitte midagi ei jaksa teha). Olen alati valu puhul võtnud ka ravimeid - käsimüügi omasid - ibuprofeni ja ASA-Grindeks tbl. Mõnikord need aitavad, mõnikord mitte. Vahepeal valu kaob u. nädalaks-kaheks, aga siis on taas tagasi ja täiesti nagu suvalisel hetkel. Olen üsna mures sellepärast - äkki olen ravimitega üle manustanud ja sellest on nüüd tekkinud kõrvalmõjud või siis on sellel muu põhjus, et valud ei ole kadunud.

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere!

Valuravi on hädaabi. Peaks aru saama, mis peavalu tingib. Hea oleks üle hinnata nägemine, mõõta vererõhku.
Üks sagedasi peavalu põhjusi on lihaspinge peavalu. Soovitan teha lihaspinge korral soovitavaid harjutusi. Kui harjutused leevendavad vaevust, siis liigne lihaspinge on tõenäoline valu põhjus.
Lisan lingi: https://peavalu.ee/harjutused-peavalu-leevendamiseks/

Head soovides,
Vanda kristjan