Vererõhk ja pulss 08.10.22 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere minul järgmine küsimus.Nimelt olen reomatroidatriidi haige ja sellega kaasuvad haigused kui mull küsimus selles miks tõuseb just viimasel ajal pulss 95 kuni 100ni ärkan öösel üles just selle peale et pea kumiseb ja on halb olla vererõhk on pigem madal 95/60 ja vahel veel madalam.olen pereartile rääginud kui ta ei oska ka öelda millest vaid käskis võtta metropoli 50milligramist 1/4 tabletti. Kas ma peangi jääma nii see nii kurnav juba..mida teie soovitate teha lisan veel et mull on refleks laktoositalumatus.siis olen närvidega kimpus on psühhiaatri ravi peal.tänan juba ette.

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere!

Pulsi kiirenemise põhjusi on erinevaid. Välistama peaks põletiku ja aneemia. Põletikulised sidekoehaigused võivad kahjustada südame ja veresoonkonda, kuid ka kilpnäärme põletik ei ole välistatud. Kõik loetletud seisundid võivad pulssi kiirendada. Metoprololi määramine on sümptomit leevendav ja sageli on see ka ainus ravi võimalus kui põhjuslikku ravi ei ole olemas.

Head soovides,
Vanda Kristjan