Väikelapse kõhukinnisus 22.09.22 / Peavalu

Külastaja küsib:

Minu 2.5aastasel pojal on juba vähemalt aasta aega olnud probleeme kõhukinnisusega. Ta kakab 5+ päeva tagant, suure kisa ja valuga. Seetõttu hoiab juba kinni ka. Oleme proovinud erinevaid kerglahtisteid (dupalaks jne) kuid need ei toimi. Oleme reguleerinud toitumist, laps on aktiivne jne. Minu mõistus on otsas, kuid laps on vaevatud ja viimasel ajal tõuseb ka madal palavik kui pole pikalt kakanud. Keha ol ka justkui erroris. Laps on aga tõesti väga vaevatud, loid, ei söö, vaevleb kõhuvalu käest kui pole pikalt kakanud.

Oleme aeg-ajalt aidanud ka EVA/QU laste rektaalsuposiidiga, kui tõesti laps väga vaevatud. Mida teha ja kuhu pöörduda? Meie perearst peab seda vaid ealiseks iseärasuseks ja abi pole saanud.

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere!

Püsiv kõhukinnisus vajab põhjuse täpsustamist ja vahel ka uuringuid. Kui laps hoiab roojamist tagasi, siis tõenäoliselt on tal olnud valulik aisting soole tühjendamisel. Kõhukinnisuse probleem tuleb lahendada. Õige lahenduse leidmine võib võtta aega ja ravisoovituste järgimisel tuleb olla kannatlik ja järjepidev. Kui kõhukinnisus püsib, siis tuleb uuesti perearsti konsultatsioonile pöörduda.

Head soovides,
Vanda Kristjan