MRT uuring ajule 25.12.18 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere, kas Eestis on võimalik (haigekassa-väliselt, kui vaja) teha ajule MRT-uuring, et tuvastada võimalikke psüühilisi probleeme? Maadlen juba 14 aastat ärevuse, OCD ja depresiooniga ning olen lugenud, et USAs tehakse MRI uuringuid, et täpne probleemi alge leida.

Arst vastas:

Liis Sabre

dr Liis Sabre

Neuroloog

Tere!
Kahjuks - ei, tegelikult õnneks ei ole suurema osa psüühiliste probleemide korral ajul visuaalselt midagi viga. Krooniliste pingetüüpi peavaludega me alati aju visualiseerimist ei tee. Kui Te aga ise väga soovite MRT uuringut, siis saate tõesti ka meil ise makstes. Küll aga peab Teid saatma neuroloog. Seega soovitan neuroloogi ambulatoorset vastuvõttu, kus Te oma peavaluprobleemist räägite ja tema saab üle vaadata ka varasema haiguse kulu, teile nõu anda. Seal saategi paluda uuringut, mille eest olete ise nõus maksma.
Julgen öelda, et 99% on Teie ajuga kõik korras, kuid mõnikord aitab maha rahustada (ja sellega ka peavalusid leevendada) ka uuring.
Lugupidamisega,
Liis Sabre