peavalu 10.11.16 / Peavalu

Külastaja küsib:

Umbes kolm kuud juba näriv peavalu pealaest natuke vasakul, alal umbes 3x3cm. Valu on põhiliselt sissehingamisel ja pea- või näolihaste pingutamisel ning mõnikord kõndides. Lamades ja rahulikult liikumatult lõdvestunult istudes valu ei ole. Niikaua, kui mäletan ei ole mul elu jooksul kunagi olnud mitte mingisugustki peavalu.

Arst vastas:

Mark Braschinsky

dr Mark Braschinsky

Neuroloog

Tere,
see kirjeldus ei vasta teadaolevatele esmastele peavaludele. S.t. tuleb uurida valu teiste põhjuste suhtes - esmalt võiks perearst vaadata üle valupiirkonda - kas seal pole mingeid lokaalseid muutusi. Edasi soovitatav on uuringute korraldamine (valikuuringuks on pea magnetresonantstomograafia), milleks on vaja pöörduda neuroloogile. Soovitan pöörduda esimesel võimalusel!
Lugupidamisega
M. Braschinsky