Punane valulik laik 21.05.20 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere!
Noormehel tekkis üleöö jalale punane valulik laik. Väidab, et astudes samuti valus, kuid traumeerinud pole. Viimase 24h jooksul, peale laigu avastamist, on see vaid suuremaks ja valulikumaks läinud.
Millega võib tegu olla?

Lugupidamisega

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere! Antud informatsiooni alusel veel kindlat vastest anda ei saa. Võib olla tegemist naha põletikuga, millele viitab valu, punetus. Seda hüpoteesi toetaks kui puudutamisel oleks piirkond kuum. Laienev ümar laik võib olla ka puugi hammustuse tulemusena kujunenud migreeruv erüteem (erythema migrans). Viimane küll reeglina valu ei tekita. Selline probleem vajab konsulteerimist ja ajas toimunud muutuste hindamist. Alustama peaks perearstist, kes saab vahetult hinnata.

Head soovides, Vanda Kristjan