Käevalu 26.05.10 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 25-aastane imetav ema. Raseduse keskel, ligi pool aastat tagasi, tekkisid mul jalgades-kätes krambid. Mõnikord läksid krampi koguni sõrmed-varbad. Lisaks krampidele esines käte-jalgade "suremist" ning tekkisid ka kummalised tuimad käevalud, kus käsi hetkeks nagu kaotas jõu. Peamiselt tekkis see tunne parema käe välisküljel ja meenutas nagu käiks see küünarnukist randmeni mingi kindla jutina (justkui oleks sees nöör, mis teeks valu). Sel hetkel võisin isegi eseme käest pillata, sest see oli väga ootamatu.
Hakkasin võtma magneesiumi tablette, krambid taandusid ning tundus, et ka käevalu (ma otseselt ei jälginud seda, sest siis esines valu ja nõrkust harva ja panin selle automaatselt rasedusvaevuste arvele).
Nüüd aga, mil ma enam pole rase, on käevalu tagasi tulnud ja esinenud ka piirkonnas õlast küünarnukini ning randmes (tegelikult isegi mõned korrad olen sarnast tunnet tundnud jalgades), kuid põhiline on endiselt parem käsi, esineb selliseid nõrkustundeid ja tuimi valupisteid. Selline ebameeldiv tunne aina süveneb ning on pannud mind mõtlema varandile, et võin kogemata lapse maha pillata.
Kas antud probleem võib olla seotud rasedusaegsete muutustega kehas (üks variant on ilmselt ka see, et magan palju rohkem külili asendites ning seega saavad ka jäsemed suuremat koormust...) või sellest tingitud mõne aine defitsiidiga või võib tegemist olla mõne haiguse avaldumisega (millisega sel juhul?) ning peaksin pöörduma arstile?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist võib olla käenärvi kompressioonisündroomiga küünarliigese või kaela piirkonnas. Asja selgitamiseks tuleks vaevuste esinemise ajal tulla vastuvõtule.

tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos