th12 vigastus 20.04.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere Mul oli aasta tagasi autoõnnetus ja selle tagajärjel oli seljaaju vigastus (th12 läbilõige) tehti operatsioon ja pandi plaat sisse.Praegu olen ratastoolis. Tekkis selline küsimus et kas kuskil maailmas on meditsiin nii kaugele arenenud et panevad närve kokku.Kas tehakse mingeid operatioone närvide olukorra parandamiseks.Ise olen praegu 18.aastane. Ette tänades.

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tere!
Vastuseks Teie küsimusele pean kahjuks ütlema, et minu teada ei ole meditsiin veel nii kaugele arenenud. Kindlasti on maailmas tehtud katsetusi ka selles vallas, kuid täielikust edust puududb minul küll siiani informatsioon. Võimalik, et neurokirurgudel on sellekohast informatsiooni rohkem. Kuna Teie kirjast ei selgu, milline on Teie objektiivne seisund, võin siinkohal soovitada ikkagi teha nii palju taastusravi harjutusi kui see on võimalik. Täpsemate soovitustega oskab Teid aidata Teie raviarst.