valud peamiselt kurgu piirkonnas, ka mujal 11.12.03 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere Hr Dr

Kurguarst soovitas pöörduda neuroloogi poole, kahtlustades radikuliiti. Ma olen 35 aastane mees, siiani heas vormis, sportlik, korraliku toitumisega.
Viimased kaks kuud olen pidevalt hädas olnud kroonilise kurguvaluga, millele kaasneb tugev väsimus. Tunneks nagu oleks ka palavik, kuid tegelikult mõõtes on temperatuur on umbes 36.0-36.3C [voib olla ka väike möötmise viga], ka silmad valutavad pisut. Kurguvalu pole lokaalne, vahel vasakul pool kurgus, siis paremal jne. Ka kael on olnud kange vahel, kuid peamiselt ikka ebamugavus tunne kurgus. Kasutan vahel valuvaigisteid mis aitavad. Lisaks tunnen valusid mõnikord vasaku käe soontes ning rinna piirkonnas [valu piirkond varieerub]. Neid rinnapiirkonna valusid on olnud umbes pool aastat, kuid kuna need on olnud väikesed ja vahel kadunud umbes terveks kuuks [suvel] või rohkem, siis ma pole eriti neile tähelepanu osutanud. Ma olen käinud ka kurgu arsti juures, kes kontrollis mu kurku ja veendus, et mul mingit kasvajat pole. On kerge punetus. Olen ka võtnud antibiootikume, kuid need ei aidanud, muutsid mind veel nõrgemaks. Kurgu kultuuri test oli negatiivne. Mandlid on juba välja opreeritud 98 aastal, sest siis olid mul kurgus samuti pidevalt probleeme. Peale operatsiooni on olnud ok, kuni viimaste kuudeni. Minu arst on teinud ka igasugu proove, mis on üldjuhul olnud normaalsed välja arvatud kolesterooli tase 239/75 ja vererõhk 150/90. Rohk on mul olnud korge umbes 145/90 juba viimased 10-15 aastat ja pohjust pole leitud.
Vereanalüüs on on enam vähem paigas, elektrolüüdid on korras, CO2 on natuke kõrge kuid normi piires; suhkur korras, jääk produktid [BUN, Creatinine jt] korras; enzüümid korras välja arvatud Bilirubin, mis on natuke kõrge, lubatust 1.3 1 asemel; Proteiinid korras; mineraalid [Ca] korras; Vere rakud punased on madal kuid normi piires 4.73, valged alla normi 4.0 5.0 asemel, EOS alla normi, teised paigas. Arst ei oska muud arvata, et on mingi viirus mis tahab aega. Tehtud on mono ja HIV1, mis olid negatiivsed.

MILLISED testid oleks vajalikud testid neuroloogi juures olles teha?
Mida oskate soovitada, et valu ja ebamugavustunnet kurgus vähendada? Olen loputanud igal hommikul soolase sooja vee lahusega. Joon ohtralt ravi teesid. Peamine on, et mind vaevab teadmatus mis minuga toimub.
Ette tändes

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tõenäoliselt vajate antidepressante. Tuleks külastada neuroloogi või psühhiaatrit.

Dr. Ain Pajos