Keisrilõikega sünnitus 16.10.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Esimene laps sündis 2017a erakorralise keisrilõikega.
Teine laps peaks sündima nüüd kohe kohe, nädalaid hetkel 37+5.
Raseduse ajal on olnud probleeme madala hemoglobiini tasemega, kõrge vererõhuga ning liigne valk uriinis.
Arvel Tartus ja sinna ka sünnitama.
Küsisin naistearsti käest kas saaks seekord ka keisri kasuks otsustada aga tema vastas konkreetselt EI.
Kas tõesti minul kui sünnitajal ei ole võimalik sellist asja otsustada?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Kui teie ja lootega on kõik korras ja plaanilise keiserlõike näidustust ei ole, kuid soovite eelneva sünnitusega seotult seekord keiserlõiget, siis seda otsustab mitu arsti ehk arstlik komisjon. Teil on võimalik lasta saata ennast nn suurde visiiti seoses plaanilise keiserlõike sooviga.
Samas lapsele on alati lõppkokkuvõttes parem loomulik sünnitus ja see, et eelmine rasedus lõppes erakorralise keiserlõikega, ei tähenda, et seekord te ei saaks hakkama loomuliku sünnitusega. See on teie jaoks otsustamise koht.