tsükkel peale sünnitust 08.06.09 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Nimelt mure järgmine: 2-kuud peale sünnitust olin kaitsmata vahekorras. Ning seetõttu võtsin sos-pille (mite postinor, vaid mingi uus, mis sisldas ühte tabletti). Peale seda nädal hiljem algasid päevad, mis olid lühikesed ja verevaesed). 4-nädalat hiljem (kui oleks pidanud uuesti päevad hakkama) alustasin cerazette pillide võtmist. Nüüd olen nädala pille võtnud aga päevi pole alanud, küll aga valutas kõht ajal, mil päevad oleks teoreetiliselt pidanud hakkama.

Rase ei tohiks olla, sest testid on negatiivsed.
Sünnitusest möödas 3 kuud ning olen kogu aja last rinnaga toitnud (ja toidan ka edaspidi).
Keisrilõikega sünnitus oli.

Ette tänades,
Liisa 26a.

Ette tänades,

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

tere. Seni kuni toidate last rinnaga tsükkel ongi ebaregulaarne. Cerazettet võtke kogu aeg iga päev edasi, tsükkel ei pruugi iga kuu tulla. dr kadastik