Keisrilõike haav 06.03.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.

Mul on olnud kaks tava sünnitust ja kaks keisrilõikega.
Kaks viimast last on enneaegsed. Kui läksin viimase keisrilõikega, siis tuli välja, et esimene keisrilõige oli põletikuline ja mädane. Arsti sõnul tegi ta kõik korda.
Nüüd on sellest 12 aastat möödas. Viimse nädala aja jooksul on keisrilõike haav tunda andnud kipitavalt. Keisrilõike haav ja allpool kõhtu on see kipitav valu.See kestab mõned minutid, siis taandub. Nii on päeva jooksul mitu korda. See küll ei ole igapäevaselt aga nii üle kahe päeva.
Sooviksin teada, et millest see kipitus tuleb? Sellist
kipitust tundsin peale keisrilõiget mingi aeg.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Kui teil on viimasest operatsioonist 12 aastat möödas, siis midagi ohtlikku teie vana armiga olla ei saa. Armi piirkonnas võib olla liiteid ja suurema füüsilise koormuse, kehakaalu tõusuga, kroonilise kõhukinnisusega võib see piirkond vahel tunda anda. See ei ole midagi ohtlikku.