sünnitanu seljavalu, mis lähebb kõhuvaluks üle 07.03.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

küsin oma tütre pärast, kes sünnitas erakorralise keisrilõikega nii kuu tagasi(11.03 saab kuu). nüüd 1,5 nädalat tagasi hakkas halb ja seljavalu, mis läks üle ülakõhu(päikesepõimik) valuks. oksenamisega valu leebus.
nüüd 1,5 nädalat hiljem kordus sama ja see kord ei olnud ka midagi oksendada. Mis sellise valu põhjustab?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Kirjelduse järgi võib seos olla mao, sapipõie, kõhunäärmega. Kõige õigem oleks pöörduda oma perearsti poole esmasteks uuringuteks.
Sünnitusjärgne kontroll on soovitavalt 6-8 nädalat peale sünnitust.
Kui esineb alakõhuvalu, määrivat halvalõhnalist voolust, palavikku, siis on soovitav koheselt ka günekoloogiline kontroll.