Roosa voolus 29.06.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Lõpetasin beebipillide võtmise kuskil kuu aega tagasi ära. Leht lõppes viimase päevaga ja siis tuli 7p vahe ja enam edasi ei võtnud. Seoses sellega algasid mul päevad ilusti aga kui uut lehte enam ei alustanud siis esines üks päev veidi määrimist. Nüüd vahekorras olles oli tupest tulnud voolus roosakas aga päevad peaksid alles 8p pärast hakkama. Kas see on normaalne pillide lōpetamise tagajärg või tuleks kontrolli minna?

Kõike head

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Peale pillidega lõpetamist ovulatoorne menstruaaltsükkel taastub ja naissuguhormoonide tsükliliste kõikumiste tulemusena võib esimestel kuudel esineda vähest määrimist ovulatsiooni perioodil, võib olla ka valu. Muretsemiiseks pole põhjust.
Heade soovidga,
dr.Katrin Seidelberg