Selgusetu olukord 28.03.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Minul oli viimati menstrustsioon jaanuarikuus, tsükkel kippus olema rohkem kui 30 päeva. Hcg kodused testid olid senimaani kõik negatiivsed. Viimati tegin u 2 ndl tagasi. Plaanisin minna arstile kontrolli aga haigestusin kodus covidisse. Endiselt põen. Aga tekkis nüüd kerge surumise tunne alakõhule ning roosa voolus,kergelt limane.
Kas võib antud olukorras eeldada, et siiski oli rasedus ning hetkel katkemas? Mida üldse teha sellises olukorras hetkel?
Tänan vastamast!

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Kui rasedustestid on olnud korduvalt negatiivsed, siis on pigem tegemist tsüklihäirega. Praeguse seisundi kirjelduse järgi algab teil pigem menstruatsioon , mis võib erineda tavapärasest. Võib esineda pikem määrimine, alakõhuvalud, vererohkem põhimenstruatsioon. Edasiselt on soovitav jälgida, kuidas tuleb järgmine tsükkel. Kui sarnased kaebused korduvad, tsükli intervall on üle 40 päeva, siis on kindlasti soovitav peale covidist paranemist minna kontrolli.
Kui teil tekivad praegu väga tugevad alakõhuvalud, rohke klompidena verejooks, siis on vajalik pöörduda EMO-sse.