Roosa voolus raseduse aeg 12.03.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.olen 11+6 rase ja nüüd 2 kuu jooksul iga kuu 10 kuu päev hakkab tulema roosat voolust kui wc pissil käin ja paperiga pühin ja olen helistanud arstile ja palus mul pikali olla aga ma ei saanud aru kas mul oht rasedus katkeb ja eile käisim ultra helis siis lapsega oli kõik korras .ja täna hommiku tuli vähe verd limast ja roos jätkub iga wc korral käimist.kas mul muretsemiseks põhjus ?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Kui teil ultrahelis oli lootega kõik korras ja tupest võetud analüüsid olid korras, siis mingeid suure riske olla ei tohiks. Kui teil on vähest roosakat voolust, siis on oluline säästev režiim igaks juhuks. See tähendab, et ei tohiks tõsta raskusi, käia trennis, olla vahekorras, käia kuumas saunas-vannis. Vältima peab kõhukinnisust. Kui rohket veritsust ei ole, siis eraldi midagi lisaks teha ei ole vaja.