Tsüklihäired - kas midagi hullu? 21.12.10 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

On selline mure, et septembrikuus olid päevad ja siis ei olnud 8 nädalat menstruatsioonist nn kuuldagi. Rasedustestid näitasid mitte kui midagi, kolm nädalat järjest. Viimasel päeval olid kõhuvalud, mis ei sarnanenud menstruatsiooni valudega. Nagu oleks olnud gaasivalud- kord olid, kõht tõmbus krampi ja siis oli järsku kõik jälle korras. Järgmine hommik ajas elukaaslane mu selle peale üles, et lina oli verine. Selline roosa ja värske veri.
Peale seda veritses nii 8-9 päeva järjest ja verega segamini oli ka selliseid vereklombikesi. Nüüdseks on iga kuu päevad jäänud 1 nädala hiljaks. Tsükkel 4 nädala asemel 5. Samuti on päevade vahepeal voolus suurenenud, selline valge ja vesine. Vahetevahel lööb kõhtu sellised valusad torked ja kisub krampi natukene. Päevad on ka vererohkemad ja vahepeal on väiksemaid vereklomppe.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
rohkenenud voolus, alakõhuvalud ja ebakorrapärane veritsus- kõik need tunnused võivad olla seotud suguteede põletikuga. Ebaregulaarse verituse ja kõhuvalu põhjuseks võib olla ka munasarja tsüst. Soovitan esimesel võimalusel pöörduda naistearsti poole, et teha ultraheli uuring ja analüüsid.
Parimate soovidega,
Katrin Seemen