Pillide kasutamise ajal tugev pruunikas-verine voolus. 04.03.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen kasutanud kokku umbes 2 aastat rasestumisvastaseid beebipille. Esimesed beebipillid olid Yasminelle- kasutasin neid kuskil aasta. Polnud nendega erilist probleemi. Tegin pausi ja hakkasin eelmise aasta lõpus kasutama Novynettet. Nendega oli kohutav iiveldus ja just kui päevad ei lõppekski ära. Ainult määris ja määris edasi peale päev. Peale seda ei tarvitanud pille kuni siis selle aasta veebruari alguseni. Sain arstilt Sibilla plus beebipillid. Esimesed kaks nädalat oli nendega väga okei. Ei olnud iiveldust, päevad lõppesid ning ei jäänud peale seda ka määrima ega pruuni voolust polnud. Kuni siis kuu viimaste pillide võtmisel (kuu lõpus) hakkas tekkima pruun voolus. Esialgu ei pannud tähele seda- arvasin et keha kuidagi saab aru, et päevad hakkavad või miskit. Kuna Sibilla plus tablettide lehel on ka 7 rohelist tabletikest siis hakkasin neid võtma. Päevad olid väga lühikesed ning midagi erilist ei. Peale päevi on siis kuni siiani limakas, pruun ja verine voolus. Ei ole õrna määrimist vaid pigem nagu ikkagi suurem voolus. Peale vahekorda jääb voolus kuskil päevaks ära, ehk siis on hästi hele roosa ja üldjuhul ei tule miskit. Kui vahekorrast on möödas jälle kuskil 2-3 päeva on voolus jälle tugevnenud ning on verine ja limakas (pole paks). Olen pille võtnud väga regulaarselt ja korralikult.
Tahaksingi küsida kas antud situatsioon on normaalne? Kas peaksin minema günekoloogi juurde kontorolli või peaksin vahetama beebipille?
Kuna see on suhteliselt kurnav ja ikkagi ebameeldiv sest voolus on koguaeg ning see põhimõtteliselt ka segab vahekorras olemist.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Kõikide pillidega võib esimeste 1-3 kuu jooksul esineda vaheveritsusi, see on väga sage kõrvaltoime. Ma soovitan skeemi järgi Sibilla Plus pille edasi võtta. Kui ka aprillikuus sellised veritsused jätkuvad, siis soovitan kindlasti pille vahetada.