Tihe menstruatsioon 25.03.15 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.

Minu mure on selline, et soovin teada, kas peaksin laskma ikka midagi täpsemalt uurida. Sünnitasin 1aasta ja 5 kuud tagasi loomuliku sünnituse teel ( kiire ja kerge) tütre. Peale seda on menstruatsioonid väga erinevad olnud. Vahepeal mitmed kuud peale sünnitust oli ka uuesti 1,5 kuu pikkune veritsus periood. Vahepeal avastati munasarjatsüst aga see kadus. Emakas oli pool aastat peale sünnitust natuke kõrgemal kui oleks pidanud aga arst probleemi ei näinud. Praegu on aga kahe kuu jooksul juba neljandat korda veritsus. Kolm korda on olnud tugev menstruatsioon. Eelmisel kolmapäeval lõppes 5 päevane menstruatsioon ning nüüd nädal hiljem on voolus vahepeal nagu selline roosa ja vahepeal on ka verd. Koguaeg on veritsuse ajal ka kõhuvalud. Siis kui veritsust ei ole on vahepeal samuti alakõhus valusid.
Kas on põhjust muretsemiseks ja peaksin teise arsti juures käima ? Või on tõesti nii, et lihtsalt keha muutus sünnitusega vms ? Mis minu arust peaks juba küll korras olema pooleteistkümne aastaga.
Tänan lugemast ja vastamast .

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Sünnituse järgselt taastub menstruatsioonitsükkel peale rinnaga toitmise lõpetamist. Esialgu võivad menstruatsioonid olla ebaregulaarsed, kuid tsükkel taastub tavaliselt juba 2-3 kuu jooksul. Ovulatoorsete tsüklite taastumisel võib ovulatsiooni ajal olla vähest veritsust ja ka valu. Soovitan Teil ennast jälgida, kas valulikkus ja veritsus on tsükli keskel, s.t. 2 nädalat enne järgmise menstruatsiooni algust, või puudub seos tsükliga. Veritsus ja kõhuvalu võivad olla seotud paljude teiste põhjustega, sealhulgas suguteede põletikuga, Igal juhul on vajalik konsulteerida veel kord arstiga ja teha ka analüüsid emakakaelast.
Heade soovidega,
dr.Katrin Seidelberg