Paks valge eritis - millega võiks tegu olla? 29.12.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Probleem algas umbes kuu tagasi, kui end tupes kombates avastasin väikese sõrme sõrmeotsa suuruse kõvemat sorti moodustise. Otsustasin seda jälgida, kuni arstile saan. Tänu sellele, et sellel moodustisel silma peal hoidsin avastasin u. 4 päeva tagasi enda jaoks midagi väga hirmutavat-nimelt näpuga kombates seda ''punni'' ja näppu tupest ära võttes, oli terve näpp kaetud paksu kihiga, mida ma just vooluseks ise ei nimetaks. Samuti ei olnud see ka sarnane voolusele, mis tekib, kui seenhaigust olen põdenud. Pigem tuletas see ollus meelde naha ribasid- valgeid, pooleldi läbipaistvaid naha tükke ja naharibasid (päevad olid just paar päeva enne seda avastust lõppenud). Seda muudkui tuli ja tuli. Pärast seda läks tupp seest kui ka väljast väga tundlikuks ja seest nagu krobeliseks. Järgmisel päeval oli punetav ja sügelev ning esineb juba 3. päeva roosa kohupiimataoline voolus.
Millega võiks olla tegu? Kuidas käituda? Mida asjast arvata?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
paks valge tükiline voolus on iseloomulik just kandidoosile ( tupe seenpõletikule, mille põhjustajaks candida albicans). Roosakas kohupiimjas voolus ja kihelus- need on tüüpilised seenpõletiku tunnused. Soovitan kasutada Klotrimasool-kreemi ja Femigeeli, mida saab apteegi käsiimüügist. Seenevastastele tupekuulidele soovitan digiretsepti küsida oma perearstilt või günekoloogilt. Järgmisel nädalal pöördu kindlasti ka naistearsti poole, et täpsustada, millise tihke moodustisega tupes on tegemist.
dr.Katrin Seemen