Suurenenud rind 22.03.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mul on alati vasak rind hästi veidike suurem olnud. Viimaste kuude jooksul aga olen märganud, et vasak rind on paremast veel suuremaks muutunud. Mitte küll tohutult, aga piisavalt, et ise vahet märgata. Peale suuruse rinna välimuses muutusi pole toimunud ja ise otseselt mingeid tükke ei leia. Ise katsudes tundub, et vasakus on rasvkudet rohkem.

Viimase kolme kuu jooksul on ka nädal enne menstruatsiooni ja menstruatsiooni ajal rinnavaevused suurenenud. Mõlemas rinnas on sel ajal aeg-ajalt tuima ja tuikavat valu (enamasti välisel ja alumisel küljel), mis kiirgab kohati kaenla alla. Vasakus veidi rohkem. Rind tundub raskem. Menstruatsiooni lõppedes need vaevused kaovad.

Ise olen seni selle hormoonspiraali ja väikese kaalutõusu arvele pannud, kuid menstruatsiooni ajal hakkan mõnikord kahtlema. Kas on võimalik, et lisakaal on rindadesse ebaühtlaselt jaotunud?

Viimased 6 aastat kasutan Fleree spiraali (just vahetati uue vastu välja). Ei ole rase, sünnitanud ega imetanud. Peres rinnavähki pole olnud.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Rindade pakitsus enne menstruatsiooni on sage probleem ja üks premenstruaalse sündroomi ( PMS) tunnustest. Rindade hellust soodustab ka hormonaalne spiraal. See, et üks rind on teisest veidi suurem või erinev, pole sugugi ebatavaline. Soovitan hakata kasutama mungapipart ja kuningakepiõli, mis rindades menstruatsioonieelseid vaevusi leevendavad. Samuti soovitan rindade probleemiga alati põõrduda konsultatsiooniks Rinna tervise kabinetti (saatekiri pole vajalik) .