Rinna valu 26.02.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Rind valutab juba mitmes nädal. Täpsemalt parem rind ja täitsa alt poolt. Eriti just istudes nagu kui peale surub. katsudes on ka rind valus veidi. Varem oli rind valus pigem just enne menstruatsiooni.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Teil on soovitav pöörduda oma perearsti, naistearsti või mammoloogi poole. Vajadusel tehakse rinna uuring ultraheliga. Valulikkuse põhjuseks võivad olla tsüstid ( vedelikukogumid) rinna näärmekoes või fibroadenoomid ( healoomulised tihendid). Kui tsüst on suur, siis seda on võimalik tühjendada. Suurema fibroadenoomi korral on vahel vajalik see kirurgiliselt eemaldada.
Kui ultrahelis midagi ei leita, siis vahel võib valulikkuse põhjuseks olla roietevahelise närvi valu või rinnalihase valu.