Rinnad rinnaga toitmise perioodil 10.02.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
tekkis mure oma rindade ruuruse pärast.Nimelt, laps 10 kuune, toidan rinnaga 5 korda ööpäevas.Rinnad on erineva suurusega juba alates raseduse keskpaigast, mil parem rind kasvas kiiremini kui vasak ja nüüd on see erinevus veelgi suurenenud.Sellega kaasenes ka parema rinna suurem piimaeritus ja nii imes ka laps paremat rinda rohkem kuigi püüdsin anda vasakut alati ennem kuid sealt ta nii palju ei saanud.Korvi suuruste vahet võiks võrrelda: vasak=B ja parem=A.Katsudes mingeid väikseid tükke ega valu ei ole, on vaid tunda rinnanäärme suurust.Kas on muretsemiseks põhjust (emal lõigati heal.kasvaja) ja kas nüüd jäävadki rinnad erineva suurusega?Kas tohin paremast rinnast piimaandmise lõpetada ja ainult vasakust anda?Varsti tahan imetamise üldse lõpetada.Kas peaks arstile näitama?
Ette tänades, Elin

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Ega rinnad ei olegi alati arenenud sümmeetriliselt.Kuna Teil tekkis ühe rinna suurenemine seoses raseduse ja laktatsiooniga,võiks arvata,et laktatsiooni lõpetamisega toimub ka selle suurenenud rinna taandareng.Kui Te praegu paremast rinnast piimaandmise lõpetate,siis võib seal tekkida piimapais ja olukord muutub veel hullemaks.Kui peale imetamise lõpetamist jääb ikka üks rind tunduvalt suuremaks,paluge oma günekoloogi,et ta saadaks Teid rindadega ultraheliuuringule.Edu soovides,Maie Väli