Üks rind teisest suurem 27.04.10 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Selline probleem on, et laupäeval 24.04 avastasin ma, et parem rind on teisest märgatavalt suurem, samuti ka rinnanibu ümber olev tume ala on suurenenud. Otseselt rind ei valuta, kuid hellad on nad natukene mõlemad. Samuti ei leidnud mingeid tükke.
Sooviks teada, kas tegemist on millegi tõsisega või, kuna mul päevi pole veel alanud, on see seotud päevadega?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
väga sageli ei ole rinnad täpselt ühesuurused. Rinnad suurenevad ja muutuvad tundlikumaks menstruatsioonitsükli teises faasis, s.t. 2 nädala jooksul enne järgmist menstruatsiooni. Muretsemiseks pole põhjust. Menstruatsioonieelsete vaevuste leevendamiseks võib kasutada sellist looduslikku preparaati nagu mungapipar(Agnugaston).
Parimate soovidega,
Katrin Seemen