Moodustis rinnas 27.04.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mõnda aega tagasi hakkasin paremas õlas tundma ebamugavust-valu, see kiirgas ka kätte ja kaenla alla. Perearst arvas, et lihaspinged. Kuna lugesin, et valu kaenla all võib viidata ka rinnavähile, siis lasin teha uuringud. Ise rindades mingit tükki küll ei tundnud. Mammograafia oli vist korras, aga uhis avastati hoopis vasakus rinnas mingi moodustis. Ise ma seda ei tunne, poleks kahtlustanudki. Arvati, et koeproovi pole vaja võtta, aga võiks jälgida. Olen mures. Äkki peaks pöörduma igaks juhuks ka teise arsti juurde ja laskma ikka koeproovi võtta?

Uuringu tulemused lisasin ka. Lisan veel, et mul on olnud kaks sünnitust, 2011 ja 2016. Viimast last imetasin ca poolteist aastat. Nüüd olen juba pea viis aastat võtnud gesitily hormoonpille.

Mammograafia uuring: Näärmekoerikkad fibroglandulaarsed rinnad, kahtlaseid lubikoldeid ega selget tu!-t (ka paremas rinnas) esile ei tule.

Paremal aksillaarsel (nähtavas osas) muutunud l/s-i ei ilmestu - kahtluse korral teha UH-uuring (rind + aksillaar).

Rinnanäärmete ja aksillaarkoobaste lümfisõlmede ultraheliuuring:

UH- uuring mõlemast rinnast ning aksillaarkoopast.

Rinnad fibroglandulaarse struktuuriga. Vasaku rinna ülemises lateraalses kvadrandis on selgelt piirdunud sileda kontuuriga 0,6 x 0,4 cm suurune hüpoehhogeenne lisastruktuur - väike fibroadenoom või tihedama sisuga tsüst, soovitatav jälgimine dünaamikas 6 kuu möödumisel. Rindades muid koldelisi muutusi ei sedasta. Piimajuhad laienenud ei ole. Bilat. aksillaarsel tavapärased säilinud rasvhiilusega lümfisõlmed. Bilat. aksillaarsel patoloogiliselt suurenenud lümfisõlmi ei sedasta.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Mammograafia ja ultraheli leiu alusel on suure tõenäosuseg tegemist fibroadenoomiga, mis on sageli esinev healoomuline moodustis rinnanäärme koes. Koeproovi pole praegu vajalik teha, soovitan samuti 6 kuu pärast ultraheli uuringu korrata.
Heade soovidega,
dr. Katrin Seidelberg