Parema rinna suurenemine ja valulikkus 09.10.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Paar nädalat tagasi märkasin, et parem rind on veidike rohkem suurenenud kui vasak rind. Kuna valulikkust ei olnud ega tükke ei tundunud, siis jätsin selle pärast muretsemise. Rinnad on terve elu kergelt erinenud suuruses aga ei midagi rohkemat. Olen 7a lapse ema ja ei imeta. Eile aga avastasin, et parem rind tundub poole suurem kui vasak. Samuti on katsudes kohati kõva. Täna hommikul on puudutades valus ning kiirab ühtlaselt kuuma valu.
Kasutan hormoonspiraali 2022 aasta juunist ning viimased pool aastat on päevad möödunud paari päevase määrimisega. Varasemalt pole selliseid muutusi rinnas toimunud.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Kirjelduse järgi on teil tegemist põletikuga ja kindlasti on soovitav pöörduda kontrolli, et olukorda täpsustada ja otsustada vajalike uuringute ning ravi suhtes: mammoloog, naistearst või perearst. Mingeid kompresse ei ole soovitav teha, samuti rinda masseerida või mudida. Kuuma vanni ega sauna pole soovitav minna.
Valu korral sobib ibuprofeen 400mgx3, mis on ka osaliselt põletikuvastase toimega.