Tüdruk 11 aastat vana, esimene menstruatsioon 14.04.20 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Tütar on 11 aastat vana, kaal 42, pikkus 162. Jaanuaris 26 - 27 oli määramine. Veebruaris 17-20 oli juba verd rohkem ( üks side päevas). Siis oli 28 veebruar üks päev määramine. 6 märts algas menstruatsioon, kaks päeva oli verd. Aga määris rohkem kui kaks nädalat. 19 märtsil käisime valvekliinikus kus oli tehtud süst ja ultraheli ( korras). Verd tuli juba vähem. Määramine algas 23 märtsil ja 26 märts tuli rohkem verd, see võiks olla menstruatsioon. Käisime ravi vslvearsti juures,( tütar oli üksinda ma ootasin õues seoses viirusiga) Oli tehtud vere analüüs, põletiku ei leitud. Arst kirjutas ravimi cyklokapron 2 tapleti 3 korda päevas, neli päeva. Öeldi, et kui jälle tekkib määramine siis võtta. 26- 30 märts oli verd ( kui vaadata kalendrit siis võib öelda et see oli menstruatsioon) 7 aprillil jalle hakkas määramine, 12 aprillil hakkasime cyklokaproni kasutama. Täna, 14 aprill, tuli rohlkem verd. Aga,kalendrit vaadates, võib arvata, et see on menstruatsion. Tablete rohkem ei anna. 23 aprillil on tõnismäe lastegünekoologi vastuvõtt, aga ei oska öelda kas toimub see või mitte.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, arvestades vanust võib menstruatsioon olla ebaregulaarne. Kui verd on palju ,siis tegemist juveniilse veejooksuga ja tüdruk vajab ravi. Esmane ravi ongi cyklokaproontablettidega. Juhul kui need ei aita, siis tehakse hormoonravi, mida kohe nii noorele ei soovitaks ordineerida. Seega kõik oleneb verehulgast, kui on ainult määrimine, siis pigem natuke jälgiks, võimalik et mingil hetkel olukord normaliseerub.
Kui te nüüd aprillis vastuvõtule ei pääse, siis mais ikka saate minna.
DRKadastik