Tere. 27.08.19 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mul mure selline,et tehti biopsia ja vastus oli:
Emakakael (cervix) Inimese papilloomiviirus (HPV)
Emakakael (cervix) Emakakaela kerge intraepiteliaalne neoplaasia (CIN1)
HE. p16. Bioptaat kahes tükis. Histoloogiliselt koosneb fibroossest koest ja endotservikaalsetest näärmetest. Pinnalt kaetud nõrgalt väljendunud düsplastiliste tunnustega mitmekihilise mittesarvestuva lameepiteeliga. Epiteeli pindmistes kihtides näha koilotsüüte. Epiteeli süva-parabasaalkihtides näha üksikuid mitoose. Pahaloomulisus antud materjalis puudub. Teostatud immunohistokeemiline uuring: p16: neg.(-)
mida soovitate nende analüüside põhjal edasi teha ja kas selle diagnoosiga võib rasestuda.
Vastust ootama jäädes.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Teil on diagnoositud emakakaela kerge düsplaasia ( CIN 1). Tõenäosus, et 2 aasta jooksul HPVst põhjustatud rakumuutused ja HPV-viirus tänu immuunsüsteemile kaovad, on 80%. 20% on võimalus, et organism ei suuda HPVst vabaneda ja järgnevate aastate jooksul areneb mõõdukas või raske emakakaela düsplaasia ( CIN 2- CIN 3). Peate jääma jälgimisele ja järgmised analüüsid ( PAP ja HPV PCR) tuleb teha 1 aasta pärast. Kui planeerite rasedust, pole mingeid takistusi. HPVst põhjustatud düplaasia ei kujuta endast riski raseduse kulule ja sünnitusele.