Kasvajaantigeen CA 125 30.11.18 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Käisin viljatusravi arsti saatekirjaga vereanalüüse andmas. Näen tulemustest, et kasvajaantigeen CA 125 on tõusnud 40 U/ml (norm kuni 35 U/ml). Olen väga pabinas, mida see võib tähendada, arstile lähen alles paari nädala pärast. Kas pean nii kaua ootama, olen väga pabinas. Varem on seda testi tehtud samuti, aastaid tagasi, siis oli normis.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere, ca 125 on eelkõige munasarjade kasvajamarker, kuid ei ole täiesti vähispetsiifiline. See tähendab, et vähest tõusu võivad põhjustada erinevad tegurid- sageli endometrioos, põletik organismis, erinevad ravimid. Nii vähese tõusu pärast ei ole vaja kindlasti muretseda. Munasarja halvaloomulise kasvaja korral on ca 125 väärtused sadades. Seda markerit on soovitav teatud aja pärast korrata ja hinnata muutusi ajas.