Vähimarker CA-125 14.01.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Munasarjas on tsüst ja vähimarker ca-125 on kõvasti üle normi - 68. Kas see näitab, et tsüst on pahaloomuline? Saan aru, et sellises olukorras tuleb see eemaldada?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Healoomulised günekoloogilised haigused põhjustavad samuti kasvajamarkeri Ca-125 tõusu. Teil on diagnoositud munasarja tsüst. Kõige sagedamini põhjustab Ca-125 kerget või mõõdukat tõusu endometrioos. Ilmselt ion tegemist healoomulise endometrioidse tsüstiga. Sõltuvalt tsüsti suurusest on võimalik kas medikamentoosne või kirurgiline ravi ( laparoskoopiline tsüsti eemaldamine).