Munasarjas kollaskeha? 25.08.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Käisin eile günekoloogi juures kontrollis, eelmisest kontrollist möödas aasta. Mure oli mul selles, et peale vahekorda tekkis väike veritsus, arst vaatas, et kõik tundus normis. Siia teostas ultraheli mille vastus selline:

Emaka pikkus4.67 , AP3.83 , risti4.93 cm., maht 46.09 ml. Emakalimaskesta paksus 0.81cm I faasis. Parem munasari 3.65 x 2.98 x 3.04 cm, mahuga17.31 ml-.sees ümar ebaütlese sisuga moodustis 1.86 x 1.87 x 1.85 cm mahuga 3,34 ml- vana kollaskeha ? vt. pilt Vasak munasari 2.67 x 2.36 x 2.27 cm, normaalse struktuuriga, mahuga 3.33 ml. Cavum Douglases vaba vedelikku 0,70cm

Mulle ta ei rääkinud sellest vastusest midagi,ütles, et annaksin vereproovi ja tuleksin tagasi 21.september.
Küsisin veel, et kas praegu kõik korras, arst noogutas.
Kuidagi jäi midagi kripeldama ja vaatasin ise uh tulemusi.
Vaatasin ise ka vereproovi vastuse ära,milleks on :

Kasvajaantigeen CA 125
Seerum
Vastus : 4.3
Normväärtus <30

Lugesin, et see kollaskeha võib sealt ise ära kaduda, aga millest see vaba vedelik, kas seda on palju? Mida peaksin edasi tegema, kas varem kuhugi pöörduma?

Lugupidamisega

Patsient

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Munasarjades toimuvad tsüklilised muutused ja ultraheli leidu mõjutab palju vastav tsükli faas. Munasarjade kasvajamarker on teil normis ja midagi ohtlikku ei ole. Vaba vedelikku emaka taga mõjutab samuti sageli menstruaaltsükli faas. Selle leiu kirjelduse järgi ei ole põhjust muretsemiseks ja lähete rahulikult uuesti kontrolli 21.09. Siis korratakse kindlasti ultraheli ja võrreldakse leidu eelmise uuringuga.