Uhepoolne munasarjapöletik. 14.03.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tegemist on kaugele arenenud pöletikuga.Paaril korral viimase poole aasta jooksul on esinenud valud, mille tagajärjel noor 24 aastane naine on sattunud ka haiglasse.Sealt on ta haigekassakaarti puudumise töttu sunnitud olnud jalga laskma.Kui nuud ei leia lähemal ajal ravi vöimalust, siis milline on stsenaarium ehk haiguse edasine, löplik kulg ja ka lahendus selliselt suvenenud haigusele.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Munasarjapõletiku ravi ei pea olema tingimata statsionaarne,seda võib teha ka ambulatoorselt.Jääb selgusetuks, kas haiglast lahkudes ei väljastatud Teile retsepte antimikroobseks raviks.Mikroobivastane ravi kestab üldiselt kaks nädalat,kuid aeg sõltub raviefektist ja mõnikord peab ravimeid kasutama kuu või kauem. Kui emakas on spiraal, tuleb see tingimata eemaldada. Kui teil haigekassa kindlustus puudub,tuleb günekoloogi esmase visiidi eest maksta 80 EEK i ,kes Teid konsulteerib ja määrab ka vastava ravi.