Üks diskreetne küsimus 16.05.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen olnud suhtes abielumehega juba pikemat aega. Nüüd on tema abikaasale tulnud ilmsiks meie suhe ja naine süüdistab meest, et on toonud talle haiguse. Kusjuures mees käis spetsiaalselt igasugu uuringutel, talle öeldi, et ei ole midagi viga ja ka mina võin väita, et ma olen terve (kuigi mitte 100%). Kas on võimalik, et mingi naistehaigus kandub ühelt naiselt teisele mehe kaudu, kui mehe endaga on kõik korras? Kas stressivastased ja rahustavad ravimid võivad põhjustada naisel mingit põletikku või haigust, sest neid mehe abikaasa manustab, mis võivad olla äkki süüks hoopis naistehaigusele?

Tänan

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Kui Teil ja Teie partneril ei ole leitud sugulisel teel levivaid haigusi on tõenäoline, et neid ei ole ka Teie partneri abikaasal. Võimalik, et tegemist on seenpõletikuga või bakteriaalse vaginoosiga, mõlemad haigused võivad ägestuda stressi korral. (Nende haiguste kordumise korral on vajalik teha ravi koos partneriga).