G-punkt 13.02.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Mul on natuke kummaline küsimus, aga see on mind juba mõnda aega piinanud. Kas on võimalik kuidagi kas emakakaela või muud organit vigastada, kui näpuga G-punkti stimuleerida? Mu mees vahest kasutab seda, kuna saan nii paremini rahulduse, kuid mõnikord tunnen sealjuures ka valu. Kas peaks äkki sellest loobuma?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

G-punkti stimuleerimiseks võiks sõrm eelnevalt niisutada GLEITGELEN emulsiooniga (viiakse enne suguühet sõrmeotsaga tupe sissekäiku).Samuti peaks sõrmeküüned olema eelnevalt lõigatud ja küünte ääres olevad karedad naharibad eemaldatud.