suur mure 21.12.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere doktor!

Olen 21 aastane Tallinna neiu. Elan juba 2 aastat koos elukaaslasega.

Me saame omavahel hästi läbi ja sobime hästi ka kokku. Armastan oma elukaaslast väga. Mure on järgmine: niipalju kui ma pingutanud ka pole, pole ma kuidagi suuteline orgasmi saama. Tuttavad, sõbrannad vahest sellest räägivad ja jagavad omavahel kogemusi. Nagu olen aru saanud, pidi see tõeliselt midagi väga head olema. Ka elukaaslane on öelnud, et siis oled lausa fantast, kui orgasmi ka saad. Mina ei tea üldse enam, mida teha.

Tahaksin ise ka seda niiväga saavutada. Aga minul puudub üldse tundlikkus!

Ei tunnegi end nagu naine. Minu probleem ongi see, et ma pole üldsegi tundlik ükskõik mis vahendeid ka ei kasuta. Eneserahuldusega olen omast arust ka piisavalt tegelenud.

Kuidas parandaDA olukorda?

Kas vibraator aitaks kuidagi kaasa?

Mida saab mees selle heaks teha, mida ma ise?

Või olen kuulnud ka sellist juttu, et on mingi osa naisi, kes kunagi seda ei saavuta.

Vastuse eest ette tänades,

ja rahulikke jõulupühi soovides,

L.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Tere L !

Tähtsaim on see, saate omavahel hästi läbi ja sobite. Vahetevahel on ettekujutus orgasmist ja ootused midagi "maavärina sarnast". Iga inimene aga tajub erinevaid tundmusi talle iseloomulikult. Kindlasti ei tasu end võrrelda teistega, eriti negatiivses mõttes.

Enesrahuldus on üks meetoditest oma keha hästi tunda. Rääkige ka partnerile, mis Teile meeldib, millised alad Teie kehal on tundlikumad.

Vibraator võib olukorda huvitavamaks teha, kuid olen arvamusel, et inimpuudutused on enam väärt.

Saate koos teineteist tundma õppida, lugeda, harjutada. Aega on Teil veel palju ees.

On rida harjutusi: sulega või keelega õppida tundlikkust erinevatel keha-aladel nn. keha kaardistamine (käelabad, käsivarred, selg ja nii edasi).

Anorgasmiat esineb tegelikus elus õnneks siiski väga harva ja sageli on see probleem rohkem psühholoogilist ja suhteküsimust sisaldav.

Soovitan lugeda Alex Comforti raamatut eesti keeles "Rõõm seksist" ja teisi arvestatavaid ja delikaatseid kirjanduslikke allikaid.

Teile partneriga fantaasiarikkaid elamusi soovides,

naistearst G.Litter