nuvaring ja tromboos 11.04.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 29a. ühe lapse ema. Nuvaringi kasutan teist kuud,enne seda proovisin yarinat,aga see tekitas suuri peavalusid.Muidu nuvaring tundub väga hästi sobivat,aga alates teisest rõngast on hakanud mul jalad kogu aeg surema ja on kuidagi tuimad.Perearst soovitas juured süüa foolhapet ja b-grupi vitamiine.Kolme nädalaga pole paremaks läinud.Kas see nätab tromboosiohtu ja kas ma saaksin seda kuidagi teada(äkki vereproov vere paksuse testimiseks)? Ja kas see tähendab,et mulle ei sobi ükski hormonaalne ras.vast.vahend?
Ette tänades,
Katrin

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Nuvaring sisaldab samuti hormoone, mis küll on nõrgema toimega kui suukaudsed preparaadid, kuid kaebuste tekkel nagu teil on, ei soovitaks teil üldse hormoonpreparaate võtta. Hormoonpreparaadid mõjutavad veresoonkonda, sellelst teil peavalud ja jalgade tuimus. Soovitaks spiraali. Dr Kadastik.