rasedus ja tromb 16.09.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere,
Mure järgmine:võtan juba pikemat aega, pool aastat, ravimit nimega marevan.
Suguelu elan normaalselt ja sooviksin rasestuda.Millal võiksin sellega alustada, ravi veel kestab,aga tasakaal on saavutatud ja ravikogused aina vähenevad.
Tean,et hetkel ei ole soovitav rasestuda.Aga kui see siiski juhub,sest hetkel ei kasuta pille ega ka muid rasedusvastaseid vahendeid(kondoom ei "sobi" meile kummalegi ja spiraali ei soovitata panna)?Ka see on ka ohtlik minu tervisele?

Ette tänades,
neiu

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Marevan- ravi tuleb rasestumise korral katkestada, sest Marevanil on lootele embrüotoksiline toime, s.t. ta põhjustab loote väärarenguid. Kõige ohtlikum selles suhtes on periood 6.-12. rasedusnädalani. Enne raseduse planeerimist tuleb kindlasti raviarstiga konsulteerida. Kas ja millal võib rasedust planeerida, otsustab raviarst. Raseduse alguses minnakse üle teisele ravile, mis ei ole raseduse ajal vastunäidustatud.
dr. Seemen