lastehaigused ja rasedus 17.06.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Minu küsimus on selline: kui ma pole lapsena nö lastehaigusi põdenud (punetised, mumps?), kas on suur risk, et nüüd rasedaks jäämisel võib see juhtuda ja siis komplikatsioone tekitada? Siiani olen põdenud vaid tuulerõugeid ja seda 2 aastat tagasi, kui olin 20-aastane. Kas on olemas mingisugused vaktsiinid selleks?

Ja veel selline küsimus: kui põdesin mõni aeg tagasi tupepõletikku ja ravisin seda vastavate kuulikestega, kas nüüd rasedaks jäädes, peaks siiski veel enne kontrollis käima? (arst küll ütles, et kontrolli pole vaja minna). Nüüd tuleb mul tupest sellist tükikestega voolust ja ilmselt arvan, et see on seen? Kuidas saaksin seda nii ravida, et ei peaks jälle arsti juurde minema (järjekorrad on ju nii pikad!)

Juba ette tänades, Anne

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere,Anne! Lastehaiguste küsimuses soovitan Teil pöörduda nakkuskabineti arsti poole.Arvan,et erilist riski Teil raseduse ajal ei ole.
Kui Te rasestute ja end arvele võtate,siis tehakse Teil kõik vajalikud tupeproovid.
Ilmselt on Teil tõepoolest tupeseen.Soovitan alkaliseerivat tupeloputust (50g söögisoodat ühe liitri sooja vee kohta).Ka maitsestamata jogurti igapäevasest joomisest võib kasu olla.