Lapsel ei kasva sõrmeküüned. 16.01.17 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

11 a. poisil ei kasva juba u. 3-4 kuud sõrmeküüned. Eelnevalt tuli nädalas korra ikka küüsi lõigata. Poiss küüsi ei näri. Küünte ümbruses on nahk lahtine ja kole.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Hetkel on raske öelda, miks küüned ei kasva. Nagu ma Teie kirjelduse järgi aru saan, on küünte ümbruse nahk ketendav, kuid küüneplaadi struktuuri muutust ei ole (v.a. see, et küüs ei küüned ei kasva).
Üks võimalus on see, et küünte ümbruse nahk on põletikuline ja küüne kasv on seetõttu häiritud. Alustada tuleks sõrmeotste regulaarsest kreemitamisest ja jälgida, et lapse käed ei oleks liiga sageli märjad.
Teine võimalus on see, et laps on mõned kuud varem olnud tõsiselt haige ja organism hoiab oma jõuvarusid praegu kokku.
Kolmas variant võib olla ka füsioloogiline, st. talvel kasvavad lapsed üldse aeglasemalt kui suvel, sh. ka küüned.
Kui Teile tundub, et küünekasvu häire taga võib olla mõni tõsisem põhjus, soovitan siiski nahaarsti juurde pöörduda.
Lugupidamisega,
Kristi Abram