Näsa rinnanibul 03.12.16 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere, olen 11 nädalat rase ning mu rinnanibule on tekkinud mingi näsa (panin pildi juurde). Näitasin seda ka enda naistearstile ning ta ütles, et see on ok. Minu küsimus on, et kas seda võib ka ära eemaldada kuidagi? Olen googeldanud ja leidnud, et mõned inimesed on endal nahanäsasid eemaldanud lausa ise, sidudes selle ümber juuksekarva, peatanud verevarustuse ja siis on see mõne aja pärast ise ära kukkunud. Kas tohin sellist asja ka rinnanibul olevale näsale teha? Või pean pöörduma kirurgi või nahaarsti poole?

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Pildi järgi tundub, et tegemist on healoomulise näsaga. Arvan, et see näsa võis olla ka varem, aga raseduse mõjul mõned koed mõnikord suurenevad ja seetõttu muutus ka näsa silmaga nähtavaks.
Päris ise seda kodus ravima hakata ei soovita, aga nahaarsti juurde võiks näitama minna. Usun, et seda näsa on võimalik külmutada või muul moel eemaldada.
Lugupidamisega,
Kristi Abram